ଦେଶ

ରାମଜନ୍ମଭୂମିର ପୂଜାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌, 16 ଜଣ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ମନ୍ଦିରର ଭୁମିପୁଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ  କରୋନା ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ରାମ ଜନ୍ମଭୂମିର ପୂଜାରୀ  ପ୍ରଦୀପ ଦାସ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌  ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ସେ ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କର ଜଣେ ଶିଷ୍ୟ। ଏହା ସହିତ ରାମ ଜନମଭୋମିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା  16 ଜଣ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମିର, ମୁଖ୍ୟ ପୁରୋହିତ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ସହିତ ଚାରିଜଣ ପୁରୋହିତ ରାମ ଲାଲାଙ୍କର ସେବା କରନ୍ତି। ଏହି ଚାରିଜଣ ପୁରୋହିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ପୁରୋହିତ ପ୍ରଦୀପ ଦାସଙ୍କ କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଛି। ସେମାନେ ହୋମ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରେ ଅଛନ୍ତି  । ଏହା ସହିତ 16 ଜଣ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କ୍ୟାରେଣ୍ଟାଇନରେ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଅନୁଯାୟୀ, ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ମନ୍ଦିରର ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ 5 ଅଗଷ୍ଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସମେତ 200 ଲୋକ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। କରୋନା କାରଣରୁ, ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଉନାହିଁ | ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପଥର ପ୍ରୋଗ୍ରାମକୁ କେବଳ କିଛି ମନୋନୀତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି |

କରୋନା କାରଣରୁ, ଭୁମି ପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଜନ୍ମଭୂମି କ୍ୟାମ୍ପସରେ 50-50 ଲୋକଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକରେ ପ୍ରାୟ 200 ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। 50 ସଂଖ୍ୟାରେ ଦେଶର ମହାନ ସାଧୁ ତଥା ସାଧୁମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ, 50 ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ବଡ ନେତା ଏବଂ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ସହ ଜଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଏଲ.କେ ଆଡଭାନୀ, ମୁରଲୀ ମନୋହର ଯୋଶୀ, ଉମା ଭାରତୀ ଏବଂ କଲ୍ୟାଣ ସିଂ ଅଛନ୍ତି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top