ଦେଶ

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ହୋଇନାହିଁ ସୁଧାର, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥିର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆସୁନାହିଁ। ଶୁକ୍ରବାର ଆର୍ମି ରିସର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ରେଫରାଲ ହସ୍ପିଟାଲ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ହେଲଥ ବୁଲେଟିନ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ। ସେ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ସପୋର୍ଟ ସିଷ୍ଟମରେ ଅଛନ୍ତି  । ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଏବେ ବି ସ୍ଥିର ରହିଛି।

ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ପୁଅ ଅଭିଷେକ ମୁଖାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ 96 ଘଣ୍ଟିଆ ମନିଟରିଂ ଅବଧି ଆଜି ଶେଷ ହେଉଛି। ମୋ ବାପାଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପାରାମିଟର ସ୍ଥିର ରହିଛି ଏବଂ ସେ ଏବେ ବାହ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । ମୋ ବାପା ସବୁବେଳେ କୁହନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଦେଇଥିବା ଜିନିଷଠାରୁ ଭାରତର ଲୋକମାନେ ମୋତେ ଅଧିକ ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୟାକରି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ ଜନ ସାଧାରଣ ଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତର ରହିଥିଲା। ନିକଟରେ ଭାରତର 13 ତମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିଥିଲା ​​। ଡାକ୍ତର ମାନେ 24 ଘଣ୍ଟିଆ ମନିଟର କରୁଛନ୍ତି।

ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀ ରବିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ବାସଭବନର ବାଥରୁମରେ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ, ତାଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କର ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧି ହୋଇଗଲା  । ଏହି ରକ୍ତକୁ ବାହାର କରିବା ପାଇଁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଜଟିଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରଣବ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ରଖାଯାଇଛି। ହସ୍ପିଟାଲ ଏହାର ମେଡିକାଲ ବୁଲେଟିନରେ କହିଛି ଯେ ଅଗଷ୍ଟ 10 ରେ, ଅପରାହ୍ନ 12 ଟା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମସ୍ତିଷ୍କରେ ଏକ ବଡ ରକ୍ତ ଜମାଟ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏକ ଜଟିଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇଥିଲା।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top