ଦେଶ

ଜିଆଙ୍କ ମା କରିଲେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି, ମୋ ଝିଅ ପରି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ହୋଇଛି ହତ୍ୟା

ମୁମ୍ବାଇ: ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ର ତଦନ୍ତ ଉପରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିୟା ଖାନ ଙ୍କ ମା। ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଥିଲେ ପରିବାର । ଏବେ ଏହି ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ମା ରବିୟା ଖାନ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେପରି ତାଙ୍କ ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରୂପ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ସେହିପରି ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ କରାଯାଉଛି।

ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ରବିଆ ଖାନ ଏକ ପୋଷ୍ଟର ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଜିଆଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେପରି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି, ସେହିଭଳି ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ପୋଲିସ ଉପରେ ରାଜନୈତିକ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ନାହିଁ ବୋଲି ସେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି।

ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ପରି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମଧ୍ୟ ଶାରୀରିକ ଭାବରେ ନିର୍ଯାତିତ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଥିଲେ ଏବଂ ପରିବାର ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ଥିଲେ । ଉଭୟ ଜିଆ ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମାନସିକ ଅକ୍ଷମ ଘୋଷିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କାମ ଅଭାବରୁ ସେମାନେ ଉଦାସ ହୋଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଅଂଶୀଦାରମାନେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ, ସେମାନଙ୍କର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ରୂପ ଦେଲେ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବଲିଉଡ ମାଫିଆ ମାନେ ନେତାଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି, ତେଣୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଛାଇ ନେଇଛନ୍ତି। ରାଜନୈତିକ ଚାପ ଯୋଗୁଁ ପୋଲିସ ସତ୍ୟ ଆଣିବାକୁ ଅସମର୍ଥ। ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରୁଛି ପୋଲିସ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି। ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାରେ ଉପଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ କରି ଅପରାଧୀଙ୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ଉଚିତ୍। ଅନ୍ୟଥା, ସେମାନେ ଅଧିକ ନିଷ୍ଠୁର ହୋଇ ନିଜର ମନ୍ଦ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ଜିଆ-ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରି ଅନ୍ୟ ନିରୀହ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ଜାରି ରଖିବେ। ବଲିଉଡ ମାଫିଆ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାନ୍ତି ଏବଂ ପୀଡିତାର ପରିବାରକୁ ଭୟର ଛାୟାରେ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରନ୍ତି। ଏହିପରି ଅପରାଧ ସମାପ୍ତ ହେବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସାତ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଜୁନ୍ 3, 2013 ରେ ଜିଆ ଖାନ୍ ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ଜିଆଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ଅଭିନେତା ସୁରଜ ପାନଚୋଲିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ତେବେ ଜିଆ ଖାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ସିବିଆଇ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଛି ଏବଂ ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ଜାରି ରହିଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସୁରଜ ପାଞ୍ଚୋଲି ଅନେକ ଥର କୋର୍ଟ ରେ ହାଜର ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top