ଅପରାଧ

କାନପୁର ଶୁଟ୍ଆଉଟ୍: ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ, ବିକାଶ ଦୁବେ ଘରୁ ମିଳିଲା Ak-47

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  କାନପୁର ରେ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଘଟଣା ରେ ପୋଲିସ ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଶିକାନ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହା ସହ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିକାରୁ ଗ୍ରାମରୁ ପୋଲିସରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଅନେକ ଅସ୍ତ୍ର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କ ଘରୁ ମଧ୍ୟ AK-47 ଏବଂ 17 କାର୍ଟ୍ରିଜ୍ ମିଳିଛି |

ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିକେରୁ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶଶିକାନ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଶଶିକାନ୍ତଙ୍କ ଖୁଲାସା ପରେ ପୋଲିସ ବିକାଶ ଦୁବେଙ୍କ ଘରୁ AK-47 ଏବଂ 17 କାର୍ଟ୍ରିଜ ଜବତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ ଶଶିକାନ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ଏକ INSAS ରାଇଫଲ ମିଳିଛି।

ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପୁରା ମାମଲାରେ 21 ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଚାରି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଶ୍ୟାମୁ ବାଜପେୟୀ, ଜାହାନ ଯାଦବ, ଦିନଶଙ୍କର ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ଏବଂ ଶଶିକାନ୍ତ। ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 6 ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଯେଉଁଥିରେ ବିକାଶ ଦୁବେ, ରାଜାରାମ, ଅତୁଲ ଦୁବେ, ଅମର ଦୁବେ, ପ୍ରଭାସ ମିଶ୍ର ଏବଂ ପ୍ରବୀଣ ଦୁବେ।

ଏଡିଜି ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧାରା 120 ବି ତଳେ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। 216 ଧାରା ରେ ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମାମଲାରେ 11 ଜଣଙ୍କ ସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଧରାପଡିଥିବା ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ୟୁପିକୁ ଅଣାଯାଉଛି। ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top