ଦେଶ

ରାଜ୍ୟସଭାର ନୂଆ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ ହରିବଂଶ, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ମୋଦି

ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ରାଜ୍ୟସଭାର ନୂଆ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେଲେ ହରିବଂଶ ନାରାୟଣ ସିଂହ । ବାଚନିକ ଭୋଟରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟସଭାର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟସଭାର ସଭାପତି ଭେଙ୍କିଆ ନାଇଡୁ ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ହରିବଂଶଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ହରିବଂଶ ଙ୍କୁ ଯେତିକି ସମ୍ମାନ କରେ ଗୃହର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ସେତିକି ସମ୍ମାନ କରେ। ସେ ଏହି ସମ୍ମାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସଂସଦରେ ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପକ୍ଷ ଭୂମିକା ଆମ ଲୋକତନ୍ତ୍ରକୁ ମଜବୁତ କରୁଛି।ହରିବଂଶ ଜୟପ୍ରକାଶ ନାରାୟଣଙ୍କ ଗାଁରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଉପରେ ଜେପିଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି। ଶାଳିନତାର ସହ ବ୍ୟବହାର କରିବା ତାଙ୍କ କଳା। ହରିବଂଶ ଜମି ସହ ଜଡ଼ିତ। ସେ 4 ଦଶକ ଯାଏଁ ପତ୍ରକାରିତା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୃହର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚାଲିଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଗୃହର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଠିକ୍ ଉପାୟରେ ଚାଲିବ କି ନାହିଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଆମକୁ ସଭାପତି ଏବଂ ଉପସଭାପତିଙ୍କ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ।

ଅପର ପକ୍ଷରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦ ଏନଡିଏ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହରିବଂଶଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭାର ଡେପୁଟି ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବାରୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଆଜାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଗୃହର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ସବୁ ଦଳର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଷ୍ପକ୍ଷ ରହିଛନ୍ତି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top