ଜୀବନ ମନ୍ତ୍ର

ରାମ ମନ୍ଦିର ନକ୍ସାରେ ହେବ ସାମନ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ପାଇଁ ପିଏମଓ ପଠାଗଲା ଦୁଇଟି ତାରିଖ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ରାମ ଜନ୍ମ ଭୂମି ତୀର୍ଥ କ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଆଜିର ବୈଠକରେ ମନ୍ଦିର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଏବଂ ମନ୍ଦିର କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଶିଳାନ୍ୟାସ ତାରିଖ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଅଗଷ୍ଟ 3 ଏବଂ ଅଗଷ୍ଟ 5 ତାରିଖକୁ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଚୂଡାନ୍ତ କରାଯାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ପଠାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ତାରିଖ ଉପରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚୂଡାନ୍ତ କରିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମନ୍ଦିରର ଉଚ୍ଚତା ଏବଂ ନିର୍ମାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଅଯୋଧ୍ୟା ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଅପରାହ୍ନ ତିନିଟାରେ ଏହି ସଭା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଟ୍ରଷ୍ଟ ମିଟିଂ ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିଲା ମନ୍ଦିରର ମାନଚିତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ 3 ଟି ସ୍ଥାନରେ 5 ଟି ଗମ୍ବୁଜ ରହିବ | ପ୍ରସ୍ତାବିତ ମାନଚିତ୍ରଠାରୁ ମନ୍ଦିରର ଉଚ୍ଚତା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ହେବ ।ବୈଠକରେ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀପେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଦୁଇ ଥର ତିଥି ଚୂଡାନ୍ତ କରିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମୟ ଅଭାବରୁ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ପାରିନାହିଁ । ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଏବଂ ରାମ ନବମୀରେ ଏହା କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଥିଲେ ସୁଧା ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇ ପାରିନଥିଲା ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top