ଦେଶ

ରାଜନାଥ ସିଂ ରାଫେଲକୁ ସ୍ୱାଗତ କରି କହିଛନ୍ତି -ନୂତନ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଭାରତରେ ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନର ସଫଳ ଅବତରଣ ପାଇଁ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ବୁଧବାର ବାୟୁସେନାକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ରାଫେଲ୍ ବିମାନ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଅମ୍ବାଲା ଏୟାରବେସରେ ଅବତରଣ କରିଛି । ଏହା ହେଉଛି ଫ୍ରାନ୍ସରୁ ଭାରତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 36 ଟି ବିମାନର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଚ୍ | ରାଫେଲ ଅବତରଣ ପରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଲଗାତାର ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ପକ୍ଷୀ ଅମ୍ବାଲାରେ ଅବତରଣ କରିଛି, ରାଫେଲ ବିମାନ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ପୂରଣ କରୁଛି। ଏହି ବିମାନଗୁଡ଼ିକ ନୋଇ ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ ଆଣାଯାଇଥିଲା ସେମାନଙ୍କୁ ଏହାର ଯବାବ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ମିଳିସାରିଛି  । ରାଫେଲ ଯୁଦ୍ଧ ବିମାନ ଏକ ନୂତନ ଯୁଗର ଆରମ୍ଭ ବୋଲି ରାଜନାଥ କହିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏହି ଅବସରରେ ବାୟୁସେନାକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି। ଆମେ ଆଶା କରୁଛୁ ବାୟୁସେନାର 17 ସ୍କ୍ୱାଡ୍ରନ୍, ଗୋଲଡେନ୍ ତୀର, ମୋତେ ଖୁସି .ଅନୁଭବ ହେଉଛି ଯେ ଏହା ବାୟୁସେନାର ଶକ୍ତି ବଢାଇବ ।

ରାଜନାଥ ସିଂ ଏହି ଅବସରରେ ଫ୍ରାନ୍ସ ସରକାରଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇବା ସହ କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟ ରାଫେଲର ଏହି  ସମୟରେ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ରାଫେଲ ବିମାନ କିଣାଯାଇଛି କାରଣ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ସହ ସରକାରଙ୍କ ଚୁକ୍ତିନାମା ପାଇଥିଲେ ହେଁ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିଲା।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top