ଅପରାଧ

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ନ୍ୟାୟିକ ଲଢେଇର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ, ଅଭ୍ୟାସଗତ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିବାର  ଆଖ୍ୟା ପାଇଲେ ସୁଶାନ୍ତ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ବଲିଓଡ଼ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କୁ 3 ମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ସୁଧା ଏବେବି ଘଟଣା ଉପରୁ ପରଦା ହଟିନାହିଁ। ଦିନକୁ ଦିନ ମାମଲା ନୂଆ ମୋଡ଼ ନେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ସହ ନୂଆ ନୂଆ ରହସ୍ୟ ଉନ୍ମୋଚନ ହେଉଛି। ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ବଲିଉଡର କଳା ରୂପକୁ ଉଜାଗର କରୁଛି। ଗଣ ମାଧ୍ୟମର ରିପୋଟିଂ, ସୁଶାନ୍ତ ଫ୍ୟାନ ଙ୍କ ଦାବି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ମାମଲାଟି ୩ଟି ବଡ ଏଜଏନ୍ସି ହାତରେ। ସିବିଆଇ , ଇଡି ଏବିଂ ଏନସିବି  ତଦନ୍ତ କରୁଛି। ଏ ସବୁ କଥା  ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଥିଲା ।  କିନ୍ତୁ, ବିଡମ୍ବନାର ବିଷୟ ଯେ ଏହି ହାଇ-ଆସ୍କନ ଅଭିଯାନ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଶାନ୍ତସିଂ ଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେଇନାହିଁ, ବରଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଗିରଫ ପରେ ତାଙ୍କୁ  ନିଶା ସେବକ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଉଛି। ଏହା କଣ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ପ୍ରତି ପ୍ରକୃତ ନ୍ୟାୟ ବୋଲି ସାଧାରଣ ରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

ସୁଶାନ୍ତ  ଅଭ୍ୟାସ ଗତ ଭାବେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ କି ନୁହେଁ ଏହା କହିବା ପାଇଁ ସେ ଆଜି ନାହାନ୍ତି। ସେ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ନିଜର ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ନାହାନ୍ତି ସୁଶାନ୍ତ । ରିୟାଙ୍କ ଗିରଫ ପରେ ତାଙ୍କ  ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି, “ରିୟାଙ୍କର ଏକମାତ୍ର ଅପରାଧ ଥିଲା ଯେ ସେ ଜଣେ ନିଶା ସେବକ ସହିତ ପ୍ରେମ କରିଥିଲେ।  ଏହି କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସୁଶାନ୍ତ ଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ଅଭିଯାନ ଏବଂ ତାଙ୍କର ସୁନାମକୁ ଅଦୃଶ୍ୟ କରିଦେଉଛି।  ନ୍ୟାୟ ବଦଳରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ଏକ ଗୁରୁତର ଅନ୍ୟାୟ କରାଯାଇଛି, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ। ସେ କାହାଣୀର ପକ୍ଷ ଦେବାକୁ ଆଉ ନାହାନ୍ତି।

ରିୟା ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ  ମୃତ୍ୟୁକୁ ଠେଲି ଦେଇଛନ୍ତି ଏହାର ପ୍ରଚାରକମାନେ ଆଜି ଆନନ୍ଦିତ ବୋଲି ଆଉଟ ଲୁକ ପତ୍ରିକା ନିଜର ଏକ ଲେଖା ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଅନେକ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏଜେନ୍ସି ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ସାଥୀ ରିୟା  ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଦାବି କରିଥିବା ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ରିୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ଏଜେନ୍ସି ଅନୁଯାୟୀ ରିୟା ଅଭିନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ୍ସ – ଗଞ୍ଜେଇ କ୍ରୟ କରିଥିଲେ।  ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ପ୍ରମାଣ ହୋଇନାହିଁ ,  ସେ ନିଜେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଖାଉଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଏଥିରେ ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ସହ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ  କିଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରିୟାଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀ ଯଥାର୍ଥ କି ନୁହେଁ ଅନେକ ଯୁକ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରତିବାଦ ହେଉଛି। ରିୟାଙ୍କ ଫୋନ୍ ଚାଟ୍ ଯାହା ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ହାତରେ ଲାଗିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କର  ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ଙ୍କୁ  କହିଥିଲେ ଯେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମିଳିଥିବା ‘ସାମଗ୍ରୀ’ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅଟେ।  ଯେହେତୁ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ବ୍ୟୁରୋ ଗଞ୍ଜେଇ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଔଷଧ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହା ନିରାପଦରେ ଯେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଥିବା ‘ସାମଗ୍ରୀ’ ଭାଙ୍ଗ କିମ୍ବା ଗଞ୍ଜେଇ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କିଛି ହୋଇ ନପାରେ। ଭାଙ୍ଗ ପାରମ୍ପାରିକ ଭାବରେ ପୂରୀ ମନ୍ଦିର ସହର ସମେତ ଓଡିଶାର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଖିଆଯାଏ।  ସେଠାରେ ଥିବା “ଷ୍ଟଫ୍” ସର୍ବୋତ୍ତମ କି ନୁହେଁ ତାହା କେବଳ ଗ୍ରାହକ ଜାଣିବେ  ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା କୁହାଯାଇଛି।

ଏନସିବି କିନ୍ତୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ  ରିୟାଙ୍କ କମ୍ପୁଟର ଏବଂ ଟ୍ୱଇଟରରୁ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ପାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ସଂଗୀନ ଦଫା ଲାଗିଛି ଯାହା ତାଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲ ହୋଇପାରେ।  ସେପଟେ ଡ୍ରଗ୍ସ କାରବାର ନେଇ ବଲିଉଡର ଅସଲ ମୁଖା ଖୋଲିଯାଇଛି। ୨୫ ଜଣ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ  ଜେରା କରିବ ଏନସିବି। କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଭିତରେ justice for ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନେଇ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଲାଗି ରହିଛି ସସପେନ୍ସ ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top