ଦେଶ

ଆଜି ଆସିବ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ବିସ୍‌ରା ରିପୋର୍ଟ, ଖୋଲିବ ମୃତ୍ୟୁର ରହସ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:   ଆଜି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ମାମଲାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବିଷ ଦିଆଯାଇଥିଲା କି ନାହିଁ, ଆଜି ଏହି ରହସ୍ୟରୁ ପରଦା ଉଠାଯିବ।  ଆଜି ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ବିଶ୍ରା ରିପୋର୍ଟ ଆସିବ। ଏହା ପରେ ବିଶ୍ରା ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡର ଏକ ବୈଠକ ହେବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଶ୍ରା ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ଫୋରେନସିକ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଦଳ ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲରେ ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବେ।

ଆଜି ବିଶ୍ରା ରିପୋର୍ଟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ରବିବାର ଦିନ ଏଆଇଏମ୍ଏସ୍ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲ୍ ଏହି ମାମଲାରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବୈଠକ କରିବ। ଏହି ସଭାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବିଶ୍ରା ଏବଂ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। କେବଳ AIIMS ର ଡାକ୍ତରମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଅନ୍ତିମ ରିପୋର୍ଟ ଦେବେ  ।

ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବିଷ ଦିଆଯାଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ଏହି ରିପୋର୍ଟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ 20 ପ୍ରତିଶତ ବିଶ୍ରା ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ 80% ଭିସେରା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ  ପରିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏହା ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା  । ଏହି ମାମଲାରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯାଇଛି।

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି, ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ, AIIMS ଦଳ ମଧ୍ୟ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବେକରେ ଥିବା ଦାଗ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି  । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି  । ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପରିବାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। ଆଜି ଆସୁଥିବା ବିଶ୍ରା ରିପୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଜିନିଷ ସଫା ହୋଇଯିବ  । ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ପାଇଁ ନିରନ୍ତର ନ୍ୟାୟ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ ଡ୍ରଗ୍ସ କୋଣ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ଏକ ନୂଆ ମୋଡ଼ ଦେଇଛି।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top