ଖେଳ

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମେତ ଏହି 5 ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଖେଳ ରତ୍ନ ସମ୍ମାନ

ଅର୍ଗସ ବ୍ୟୁରୋ : ଖେଳ ରତ୍ନରେ ସମ୍ମାନିତ ହେବେ ଭାରତର ଓପନର୍ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସମେତ ପାଞ୍ଚଜଣ ଖେଳାଳି। କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ଚୂଡାନ୍ତ କରାଯାଇଛି। କ୍ରିକେଟ୍ ରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ପାରା ଆଥଲେଟ୍ ମରିଅପନ୍, ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସର ମନିକା ବତ୍ରା, ରେସଲିଂରୁ ବିନେଶ ଫୋଗାଟ୍ ଏବଂ ହକିରୁ ରାନୀ ରାମପାଲଙ୍କୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଚତୁର୍ଥ କ୍ରିକେଟର ହେବେ ଯାହାକୁ ଖେଲ ରତ୍ନ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ଏମଏସ ଧୋନି (ଏମଏସ ଧୋନି) ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। 1997-1998 ରେ ସଚିନ, 2007 ରେ ଧୋନି ଏବଂ 2018ରେ କୋହଲି ଏହି ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଗତ ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ରୋହିତଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ଗତ ବର୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ କ୍ରମାଗତ ସ୍କୋର କରିଆସୁଛି। ଖେଳ ରତ୍ନ ବ୍ୟତୀତ 13 ଜଣଙ୍କୁ ଦ୍ରୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏଥିସହିତ, 15 ଜଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନଚାନ୍ଦ ପୁରସ୍କାର ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିସହିତ 27 ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅର୍ଜୁନ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top