ଦେଶ

ପ୍ରବଳ ଗରମ ଯୋଗୁଁ ବିବ୍ରତ ହେଉଥିଲା କୋବ୍ରା: ବାଲ୍ଟିଏ  ପାଣି ଢାଳି ଦେଲେ ଯୁବକ, ଆଉ ତା’ପରେ…  

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:  ଦେଶରେ ଏବେ ସବୁଠି ପ୍ରବଳ ଗରମ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି । ଅନେକ ଜାଗାରେ ତାପମାତ୍ରା 40 ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲାଣି। ପ୍ରବଳ ଗରମ ରେ ମଣିଷ ଠାରୁ ବନ୍ୟ ଜୀବ ଜନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ପାଣି ଖୋଜିଥାନ୍ତି। କିଏ ଗରମ ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ  ଦୁଇ ଥର ଗାଧୋଇ ପଡେ ତ କିଏ ଗଛ ମୂଳର ସହାରା ନିଏ। କିନ୍ତୁ  ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏବେ ଏକ ଏମିତି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଯିବ। ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କିଙ୍ଗ କୋବ୍ରାଙ୍କୁ ବାଲ୍ଟିଏ ପାଣିରେ ଗାଧୋଇଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ସେ  କୋବ୍ରା ଉପରେ ହାତ ବୁଲାଇ ତା’ପରେ ପାଣି  ପକାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ କୋବ୍ରା ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଚରଣ ନକରି ମଜା ନେଉଛି।

ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ବିପଜ୍ଜନକ କୋବ୍ରାକୁ ସ୍ନାନ କରି ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ସେ ଏକ ବାଲ୍ଟି ପାଣିରେ କୋବ୍ରାକୁ ସ୍ନାନ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି | ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ନାମକ ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ ସହିତ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତେ ଏହି ପଦ୍ଧତି ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ଦୃଶ୍ୟମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରିଚୟ ବିଷୟରେ ସେ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହାଁନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରେ କିଛି ଉତ୍ତର ରହିଛି ଯେ କୋବ୍ରା ସ୍ନାନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ହେଉଛନ୍ତି କେରଳର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସାପ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଭାଭା ସୁରେଶ। ସେହିଭଳି, ଅନନ୍ତ ଭ୍ରମଣକାରୀ ନାମକ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ସୁରେଶଙ୍କର ଏକ ଚିତ୍ର ସେୟାର କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ (ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା) ଭାଭା ସୁରେଶ | କେରଳର ସଂରକ୍ଷଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଏବଂ ସାପ ବିଶେଷଜ୍ଞ |

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Most Popular

To Top